A Menő menzák az iskolákban című pályázat keretében a Kéz a kézben Alapítvány 2018. november 16-án szervezte meg IV. családi főzőversenyét.
A feladat ezúttal a témához kötődően – nem kell mindig hús – olyan ételek elkészítése volt, amely húst nem tartalmazhatott, viszont a legkülönfélébb zöldségek felhasználására adott lehetőséget. A megadott határidőre hét csapat adta le jelentkezését. Örvendetes módon olyan családok is jelezték részvételüket, akik korábban még nem kapcsolódtak be a versenyekbe.
Az Alapítvány biztosította a csapatok részére mindazokat az alapanyagokat, eszközöket, amelyek segítségével elkészülhettek a húsmentes ételek.
Az eddigieknek megfelelően három tagú zsűrit kértünk fel, hogy kísérje figyelemmel a főzőverseny menetét és értékelje az elkészült ételeket. A zsűritagok egyike szülő, a másik gyakorlott szakács, a harmadik pedig élelmezéstudományi szakmérnök volt.
A csapatok az időjárásra való tekintettel az intézmény nagy aulájában kaptak helyet, illetve az újonnan átadott tankonyhában kezdhették meg a munkát. Nagyon jó hangulatban, két óra leforgása alatt elkészültek a legkülönfélébb ötletes, változatos, csak zöldségeket tartalmazó ételek, amelyek nem csak ízre, de külalakra is minőségiek voltak.
A csapatok ízlésesen megterített asztalok mellett várták a zsűrit, aki a meghatározott szempontsor ellenére nehezen tudta csak meghozni döntését.
Az értékelés szempontjai 1-től 5-ig terjedő skálán az alábbiak voltak:
- Főzőhely tisztasága
- Ízek harmóniája
- Illatok harmóniája
- Étel állaga
- Tálalás, díszítés
Az első három helyezésen kívül különdíjak is kiosztásra kerültek.
Miután a résztvevők elfogyasztották a különleges ételeket, illetve egymással is megismertették az egészséges alapanyagokból készült menüsort, a Kéz a Kézben Alapítvány elnöke megköszönte a szülők, gyermekek, pedagógusok, szervezők aktív részvételét és értékelte a program keretében megvalósult versenysorozatot. A szakmai vezető a rendezvény zárásaként megköszönte az Alapítvány támogatását, amely a pályázat keretében négy alkalommal jelentős közösségformálásra, az iskola, pedagógusok, családok számára pedig egy kötetlen együttlétre biztosított lehetőséget.